ترفندهای از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز

چه کار کنیم تا بوی زهم گوشت را از بین ببریم؟

گوشت سرشار از مواد مغذی است که به دلیل استفاده در غذاهای متنوع طرفداران زیادی دارد اما خیلی ها هستند که به دلیل بوی زهم گوشت از خوردن هر غذای گوشتی، حتی استیک و کباب صرفنظر می‌کنند. در این مطلب چند روش ساده برای از بین بردن بوی بد و مزه زهم گوشت قرمز را به شما یاد می‌دهیم تا بتوانید از خوردن غذاهای گوشتی مورد علاقه خود لذت ببرید

 ترفند اول: سطح گوشت را با آرد بپوشانید، یکی دو ساعت صبر کنید و سپس گوشت را با آب معمولی بشویید. برای یک کیلوگرم گوشت، حدود یک مشت آرد کافی است.
 ترفند دوم: مخلوط سرکه و سیر له شده را روی سطح گوشت بمالید، ۳۰ دقیقه صبر کنید، سپس گوشت را با آب بشویید و به روش دلخواه طبخ کنید.
ترفند سوم: برای از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز، قبل از فریز کردن به مدت ۴-۳ ساعت آن را در سرکه، برگ بو، زعفران، سیر و پیاز رنده شده بخوابانید تا مزه‌دار شود، سپس آن را فریز کنید.
ترفند چهارم: آب را با مقداری سرکه سیب مخلوط کرده، گوشت را به قطعات کوچک تقسیم کنید و در مخلوط آب و سرکه بریزید. ظرف حاوی گوشت را به مدت ۴۸ ساعت در یخچال قرار دهید تا سرکه در گوشت نفوذ کند و بوی زهم گوشت از بین برود.
برگ بو در از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز اثر فوق العاده‌ای دارد، بنابراین هنگام پخت گوشت چند عدد برگ بو به آن اضافه کنید و پس از پخته شدن گوشت، آن‌ها را خارج کنید و دور بریزید.

  • برای مزه‌دار کردن گوشت قرمز بهتر است به جای آبلیمو از کیوی استفاده شود؛ کیوی باعث ترد شدن گوشت قرمز در عرض یکی دو ساعت می‌شود.
  • پیاز و فلفل دلمه‌ای موثرترین سبزیجات در از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز هستند.
1 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !
Average
5 Based On 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *