روز جهانی شیره افرا / 17 دسامبر

روز جهانی شیره افرا برای تجلیل از ماده کهربا که همه ما آن را می شناسیم و دوست داریم ایجاد شد. در حالی که شیره افرا که امروزه همه ما می دانیم تقریباً همیشه در کانادا ساخته می شود ، اما حتی ایالات متحده نیز منطقه تولید شربت افرا خود را دارد و آن منطقه در ورمونت است.

شربت افرا شربتی است که معمولاً از شیره زایلم از یک افرا شکر ، افرا قرمز یا درخت افرا سیاه تهیه می شود ، گرچه از دیگر گونه های افرا نیز تهیه شده است. در اقلیم های سرد ، این درختان قبل از زمستان نشاسته را در تنه ها و ریشه های خود ذخیره می کنند. نشاسته سپس به شکر تبدیل می شود که در اواخر زمستان و اوایل بهار  شیره افزایش می یابد.

درختان افرا با ایجاد سوراخهایی به داخل تنه های خود و جمع آوری شربت تراوش شده ، که با گرم کردن برای تبخیر قسمت اعظم آب پردازش می شوند ، شربت غلیظی را خارج می کنند. در زمان های اولیه ، ابتدا شربت افرا توسط مردم بومی آمریکای شمالی جمع آوری و مورد استفاده قرار گرفت و طبق روایات شفاهی بومی و همچنین شواهد باستان شناسی ، شیره درخت افرا مدت ها قبل از ورود اروپایی ها به آن منقطقه پردازش می شد.

از زمان ایجاد شربت افرا افسانه هایی وجود دارد. یکی از افسانه های مشهور می گوید که چگونه پیشخدمتی که به رئیس قبیله خدمت میکرد، از شیره افرا بجای آب برای  برای پختن گوشت گوزن استفاده کرده است. و اکنون استان كبك كانادا تقریباً بزرگترین تولیدكننده شربت افرا است و در  بیش از هفتاد و پنج درصد تولیدات جهان نقش دارد.

نحوه جشن روز شربت افرا

حالا برای بزرگداشت این روز ، فقط باید راه هایی را برای لذت بردن از این شربت شاداب و غنی بر پایه درختان پیدا کنید!

گزینه اول: صبحانه ای درست کنید که با شربت افرا سرو شود. به عنوان مثال ، کلوچه ها ، وافل ها ، نان تست فرانسوی و کرپ ها همه گزینه مناسبی برای شروع جشن روز شربت افرا هستند.

گزینه دوم: یک ساندویچ با کره یا کره بادام زمینی و شربت افرا تهیه کنید.  به جای عسل یا مارمالاد در ساندویچ از شربت افرا استفاده کنید.

گزینه سوم: حتی در صورت تمایل می توانید از شربت افرا برای براق کردن گوشت، سس جانبی برای سوشی یا حتی اگر دوست داشته باشید روی سبزیجات هم استفاده کنید.

روز جهانی شیره افرا